More

  Vdes politikani turk që ra nga ballkoni gjatë festës së fitores në zgjedhje

  Nënkryetari i degës së Partisë Popullore Republikane në opozitë, Mehmet Palaz ka humbur jetën si pasojë e shembjes së ballkonit gjatë festës së fitores zgjedhore. Sipas gazetës Milijet, ai ka ndërruar jetë në spital nga plagët e marra, raportojnë agjencitë.

  Një ditë më parë u bë e ditur se Kadir Tatik, deputet i Partisë Popullore Republikane, fitoi zgjedhjet në qarkun Tavak. Mbështetësit e tij e festuan fitoren në rrugën para godinës së partisë.

  Sipas Milijetet, kur disa persona janë ngjitur në katin e dytë të pallatit është shembur një nga ballkonet. Për pasojë kanë mbetur të plagosur tetë persona, tre prej tyre në gjendje të rëndë.

  Kur ballkoni u shemb, Mehmet Palaz e plagosi kokën. Ai u shtrua në spitalin e qytetit në Pamukkale. Ai vdiq më 1 prill.

  Zgjedhjet lokale në Turqi u mbajtën më 31 mars. Në shumë qytete të mëdha, duke përfshirë Ankaranë dhe Stamboll, përfaqësuesit e opozitës fituan shumicën.

  Në përgjithësi, pjesëmarrja e vendit ishte pothuajse 77 për qind. Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pranoi humbjen e partisë së tij edhe para numërimit të votave dhe i quajti zgjedhjet “fillimi i një pikë kthese”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...