More

  Valdet Xhaferi: Partitë politike shqiptare duhet të jenë bashkë në “Frontin europian”

  Partitë politike shqiptare duhet të jenë bashkë në “Frontin Europian” që të arrihet qëllimi i anëtarësimit të vendit në familjen evropiane. Ftesën për këtë bashkim në zgjedhjet e pranverës e bëri sonte Valdet Xhaferi, kryetar i Degës së BDI-së në Gostivar.

  I ftuar në emisionin “Politica” në Tv Globi, Xhaferi tha se alternativë dhe rrugë tjetër përpos asaj drejtë BE-së nuk ka dhe nuk duhet lejuar dikush të ndryshojë këtë plan.

  “Ftoj të gjitha subjektet politike që për momentin jetik që ka shteti ynë, mos kthehet mbas dhe vlerësoj se nuk mund të ndodh ndonjë ndryshim plani për arsye se anëtarësimi i Maqedonisë në BE është rruga e pakthim dhe rruga e vetme e cila na shtyen drejt një prosportiteti, zhvillimi, por do të lehtësojë edhe të gjitha dukurit e fenomenet të cilat i diskutuam duke filluar nga lëvizja e popullsisë dhe me sfidat e tjera që i kemi përpara”, deklaroi Valdet Xhaferi, kryetar i Degës së BDI-së në Gostivar.

  Xhaferi tha se për ta zgjeruar “Frontin Eurpoian” të gjitha kompetencat ia kanë deleguar si parti liderit të BDI-së Ali Ahmeti, që ai të bisedojë edhe me parti të tjera.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...