More

  USHT realizon aktivetet e radhës në 29 vjetorin e themelimit

  25 VENDIME PËR SPECIALIZANTËT E DEGËS SË MJEKËSISË

  Me rastin e 29 vjetorit të themelimit të Universitetit Shtetëror të Tetovës sot u bë edhe ndarja e vendimeve për specializantët në degën e mjeksisë, përcjell KlanM. Rektori Jusuf Zejneli tha se Universiteti edhe me tej do të vazhdojë mbështetjen e specializantëve të ri të cilët paraqesinë suskesë të madh.

  “Do të ndajm vendimet për specializantët tanë. I jemi mirënjohës Ministrisë së Shëndetësisë për gjithë punën dhe bashkpunimin. Po sigurisht ne jemi në kontinuitet në bashkpunim  dhe besoj se edhe ne vazhdimësi do të kemi edhe specializantë të ri”, tha Jusuf Zejneli.

  Në fjalën e rastit, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti potencoi se për herë të parë ndahen 25 vendime për specializantët në Fakultetin e Tetovës.

  “Ndaj gëzimin me ju dhe me gjithë stdudentët dhe gjithë mjekët që janë të ri. Për herë të parë në histori, gjatë kohës derisa unë jam ministër, për Fakultetin e Mjekësisë në Tetovë ndahen 25 specializime”, tha Fatmir Mexhiti.

  Universiteti i Tetovës do të vazhdoj të realizojë me aktivitetet për shënimin e 29 vjetorit të themelimin të saj./KlanMacedonia

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...