More

  “T’i japim peshë Manastirit” – Skënder Asani jep lajmin e madh për vitin e ardhshëm

  Më 1 Prill të vitit të ardhshëm në kuadër të ITKSH-së do të hapet Departamenti për trashëgimi kulturore në Manastir, i quajtur “Qiriazi” dhe në kuadër të këtij departamenti aktivitetet e vitit të ardhshëm për Ditën e Alfabetit nuk do të mbahen më në Shkup, por në Manastir. Ai shtoi se deri atëherë beson se edhe Shqipëria dhe Kosova do ta shpallin 22 Nëntorin si festë shtetërore.

  “Vitin e ardhshëm, nga 14 deri më 22 Nëntor, të gjitha aktivitetet shkencore të Tiranës, Prishtinës e të Maqedonisë, do të mbahen në Manastir”, paralajmëroi në Klan Debat, Skënder Asani./KlanMacedonia

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...