More

  Temperaturat shkojnë deri në -45 gradë, siberianët “ankohen” se është ngrohtë

  Ndërkohë që evropianët, që po përballen me masa të ftohta këto javë mezi presin që të ikë dimri, siberianët nga ana tjetër ankohen se ka qenë shumë ngrohtë.

  Temperaturat kanë shkuar deri në minus 45 gradë Celsius, por për ta quhet ngrohtë, pasi nuk është ftohtë mjaftueshëm sa për t’iu ngrirë edhe qerpikët.

  Kështu, Anastasia Gruzdeva, 25-vjeçarja fotoja e të cilës u bë virale vitin e shkuar, është ankuar se, këtë vit, nuk mund të ketë atë pamjen natyrale të ngrirë që e bëri të “famshme”.

  Kjo pasi vitin që shkoi temperaturat në fshatin Oymyakon, ku ajo jeton, ishin 10 gradë më të ulëta. Pra, vitin që shkoi, në këtë periudhë të vitit temperaturat zbritën deri në minus 50 gradë Celsius.

  Fotoja e këtij viti është bërë në të njëjtën ditë si në vitin 2018, por qerikët nuk kanë ngrirë mjaftueshëm si një vit  më parë.

  Anastasia punon në një dyqan dasmash në Yakutsk, qyteti më i ftohtë në botë, gjashtë zona kohore në lindje të Moskës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...