More

  “Te burimi Dufllës”, është kënga e parë e SHKA “Dufllës”-Rashçe

  Shoqëria Kulturore Artisitike “Duflla”, tani më ka prezantuar edhe këngën e parë autoktone “Te burimi Dufllës”, që interpretohet nga këngëtarët e kësaj shoqërie, këngëtarët, Fasli Kovaçi dhe Bedri Bakiu.

  Kënga I kushtohet fshatit Rashçe, nga edhe është SHKA “Duflla”.

  Tekst shkrues është Fasli Kovaçi, orkestrimin Zekirija Cilafi, projektin e finalizoi Ylber Idrizi, që është kryetar i SHKA “Dufllës.

  Kjo është kënga e parë, e prodhuar nga SHKA “Duflla”, me tekst dhe ilustrim muzikorë. Ata tani janë duke punuar edhe në këngën e dytë që është autoktone nga Dërvendi, që e njejta do të promovohet së shpejti.

  SHKA “Duflla”, është në përgatitje e sipër edhe të disa vallave popullore me përmbajtje dërvenase.

  SHKA “Duflla”, ka shënuar një vjetorin e themelimit të saj, ndërsa për një vit ka marë disa çmime dhe ka arritur shumë suksese.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...