More

  Taravari finalizon listat për deputet

  Aleanca për Shqiptarët në kuvendin qendror finalizoi listat e kandidatëve për deputetë. Kreu i partisë Arben Taravari tha se pret që ASH-ja të fitojë 5 ose 6 deputetë, ndërsa koalicioni VLEN, të paktën 15 deputetë në zgjedhjet e 8 majit. Në zonën numër 6, ASH-ja do të garojë me Mimoza Musën e cila do të radhitet e 3 në listë, me Halil Snopçen i cili do të radhitet i katërti dhe me Sadik Sulejmanin, i 7 në listë.“Në zonën zgjedhore numër 5, bartës liste do të jetë Salim Sulejmani prej Strugë dhe në zonën zgjedhore numër 2, i dyti në listë do të jetë Rijad Shaqiri prej degës së Likovës dhe në zonën zgjedhore numër 1, kemi pozicionin 3 së bashku me Lëvizjen Demokratike do të cakojmë një kandidat së bashku, dhe pozicioni numër 4 është i ASH-së. D.m.th 5 vende të sigurta ose 6 të sigurta në 15 që i fiton koalicioni VLEN”, tha Arben Taravari, kryetar i ASH-së .

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...