More

  Taravari dhe Kasami të pranishëm në panelin e diskutimit për integrimin e personave me aftësi të kufizuara

  Në një panel diskutimi të mbajtur së fundmi, Arben Taravari, kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidat për kryetar nga koalicioni VLEN, bashkë me Bilal Kasamin, kryetarin e Lëvizjes Besa, u angazhuan në një dialog të thellë mbi integrimin e personave me aftësi të kufizuara në shoqëri. Ky panel shërbeu si një platformë për të adresuar dhe theksuar nevojat specifike dhe kërkesat e këtij komuniteti, duke u fokusuar në rëndësinë e ndërgjegjësimit dhe veprimeve konkrete për të promovuar një shoqëri më gjithëpërfshirëse.

  Diskutimi përqendroi vëmendjen tek sfidat me të cilat përballen individët me aftësi të kufizuara dhe nevojën për të zhvilluar politika dhe programe që mbështesin pjesëmarrjen e tyre të plotë në jetën sociale dhe ekonomike. Pjesëmarrja e Taravarit dhe Kasamit në këtë ngjarje tregon angazhimin e tyre për të adresuar këto çështje dhe për të ndërtuar një mjedis më të barabartë për të gjithë anëtarët e shoqërisë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...