More

  Superliga e Maqedonisë: Shkupi pret Strugën në Çair, Shkëndija takohet me Gostivarin

  Të shtunën dhe të dielën do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 9-të në Superligën e Maqedonisë së Veriut në futboll.

  Kjo xhiro sjell derbi në Çair, aty ku Shkupi do të pret Struga Trim Lumin.

  Në fakt xhiroja e 9-të hapet të shtunën me ndeshjen Makedonija Gjorce Petrov – Brera Strumica që luhet në kryeqytet, duke nisur nga ora 14:00.

  Ndërkohë pesë takimet tjera do të zhvillohet të dielën. Fokusi do të jetë në Çair, me nën-kampionët që presin kampionët, në përballjen e parë direkte në këtë sezon.

  Me interes pritet edhe takimi Gostivari – Shkëndija, ndërsa skuadra tjetër shqiptare, Voska Sport këtë xhiro do të luaj në udhëtim ndaj Sileksit në Kratovë.

  Në dy ndeshjet tjera të kësaj xhiroje takohen edhe Bregallnica – Vardari dhe Rabotniçki – Sileksi. Të gjitha këto sfida janë paraparë zhvillohen të dielën, duke nisur nga ora 14:00./

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads