More

  Studentët e UNT-së do të bëjnë praktikën në kompaninë Uka Komerc

  Studentët e UNT-së do të bëjnë praktikën në kompaninë Uka Komerc

  Universiteti Nënë Tereza në Shkup nënshkroi Memorandum bashkëpunimi me kompaninë Uka-Komerc nga Shkupi, e cila do tu mundëson studentëve të Fakultetit të Shkencave Teknologjike mësim praktikë në laboratorët e kësaj kompanie. Memorandumi u nënshkrua nga Rektori i UNT-së Prof. Dr. Azis Pollozhani dhe drejtori gjeneral i kompanisë Uka-komerc z.Adem Abazi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...
  WordPress Ads