More

  SPEKTAKËL FUTBOLLI, SHKUPI MIRËPRET PRISHTINËN ME 6 GUSHT

  Skuadra e Shkupit po vazhdon përgatitjet intensive në qendrën sportive në Mavrovë, ku tani më nëntë ditë me radhë është duke qëndruar në këtë kompleks stërvitur, ku mbretërojnë kushte të mrekullueshme për punë dhe akumulim të forcës për sezonin e ri.

  Gjatë qëndrimit në Mavrovë skuadra deri më tani ka organizuar dy ndeshje kontrolluese, fillimisht kishte luajtur me KF Renovën (0:1), ndërsa të enjten luajti kundër KF Gostivari (1:0), ndërsa ndeshja e radhës do të jetë nesër, ku përballë do të ketë skuadrën e Flamurtarit nga Prishtina.

  Shkupi me 31 korrik përfundon fazën e përgatitjeve në Mavrovë, për tu kthyer në Shkup ku do të fillojë dhe faza e tretë, ndërsa ndeshjen e fundit të kontrollueseve Shkupi ka vendosur të luajë para publikut tonë në Çair, e për kundërshtarë do të jetë skuadra nënkampione e Kosovës, FC Prishtina.

  Marrëdhëniet e mira në mes dy klubeve shqiptarë nga dy kryeqendrat Shkupit dhe Prishtinës njëherit do ta bëjnë që kjo ndeshje të jetë vëllazërore. Ndeshja FC Shkupi – FC Prishtina luhet me 6 gusht (e diel), me fillim në orën 17:00 në stadiumin e Çairit dhe prite të jetë një festë e vërtet për dashamirët e futbollit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...