More

  Sot u mbajt Akademi Përkujtimore për veprimtarinë e Halil Latifit

  Sot u mbajt Akademi Përkujtimore për veprimtarinë e Halil Latifit. Në këtë manifestim kanë marrë pjesë edhe zv/ kryeministri për implementimin e marrëveshjes së Ohrit Hazbi Lika dhe kryetari i SHVL-së Fazli Veliu si dhe shumë mysafirë të tjerë .

  Halil Latifi ka lindur në fshatin Gërçecit të Shkupit, me ç’rast Latifi u flijua në Shkup nga torturat ç’njerëzore që ushtruan njësitet special nëpër stacionet policore, për shkak se ushtronte veprimatri kombëtare.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...