More

  SKANDALOZE , qytetarë të papërgjegjshëm hudhin mbeturinat te rruga e re që lidhë Sarajin me Rashçen

  Edhe përskaj rezultateve për pastrimin e deponive të egra në Saraj nga Higjiena Komunale, përsëri qytetarë të pandërgjegjshëm vazhdojnë të hudhin mbeturina përreth rrugëve me pak frekuente në të gjith teritorin e komunës së Sarajit , njofton derveni.info.

  Një rast i tillë duket në Lubin përreth lumit Vardar , në rrugën e re që lidhë Sarajin me fshatin Rashçe.

  Bëjmë apel deri te qytetarët që të jenë me të kujdesshëm dhe presim që organet kompetente të ndërmarin masa si për pastrimin e këtyre deponive të egra, poashtu edhe për kontrolle më të shpeshta dhe denime për ata qytetarë të pandërgjegjshëm që hedhin mbeturinat e tyre në vende publike.

  Ndryshe komuna e Sarajit vazhdon të mbetet një ndër komunat me më shumë deponi të egra, kjo si pasojë e neglizhencës dhe mosangazhimit të organeve kompetente./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...