More

  SKANDALOZE / Ministri Asaf Ademi për një udhëtim zyrtar ka harxhuar 2400 euro

  Ministri i Kulturës i cili u mundua të mashtrojë qytetarët se ai po kursen duke treguar kohën që nuk ka qenë ministër, sot dalin të dhëna tjera se si ai nuk është kursimtar. Asaf Ademi së bashku me dy bashkëpuntorë tjerë në koncertin e Vjenës harxhuan 2400 euro ose i bie nga 800 euro për person. Këto shpenzime ishin për kompensimet ditore prej 118 euro, akomodimin e hotelit për 420 euro dhe për bileta ajrore me 262 euro për person.

  Siç thuhet shpenzimet e tjera, si dreka, pije dhe gjëra të tjera, u mbuluan privatisht nga Ministri dhe bashkëpunëtorët e tij.

  Ndryshe Asaf Ademi i cili është emëruar nga Afrim Gashi kryetar i partisë BESA pa vulë, nuk i dëgjohet zëri, sipas njohësve Gashi bashkë me partinë e tij sikur janë shkri në LSDM./TS

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...