More

  Situatë e vështirë në Strazhë nga reshjet e borës

  Gjatë gjithë ditës së sotme ka vijuar moti i keq me reshje shiu, ndërsa në zonat malore janë rikthyer edhe reshjet e borës. Situatë më e vështirë paraqitet në Strazhë, në magjistralen Gostivar-Këçovë. Për momentin rruga është e kalueshme vetëm për automjetet e vogla, ndërsa për kamionët është vendosur ndalim qarkullimi i tyre prej orës 16:05.

  Njoftimi i Lidhjes Auto Moto të Maqedonisë:

  Nga ora 16:05 në rrugën Gostivar-Strazhë-Mavrovë për shkak të reshjeve të dendura të borës është vendosur ndalimi i lëvizjes së automjeteve të rënda .
  Nga ora 14:15 ndalohet qarkullimi i automjeteve të rënda në Qafën e Gjavatos, magjistralja Manastir – Resnjë.
  Nga ora 14:10 ndalohet qarkullimi i automjeteve të rënda në rrugën Kriva Pallankë – Deve Bair.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...