More

  Shqipëri- Çeki/ Shkurte Fejza do ta këndojë “Mora fjalë” sonte në “Air Albania”

  Këngëtarja e muzikës popullore Shkurte Fejza do të interpretojë këngën më të veçantë kushtuar Adem Jashari “Mora fjalë”, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë para ndeshjes Shqipëri- Çeki.

  Kjo këngë është rikthyer në hymnin e e tifozave kuq e zi , e pa dyshim se interpretimi live i ikonës së muizikës shqipe do të ngjallë emocione të fuqishme tifozët në stadium por edhe për gjithë shqiptarët.Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Velilaj e vlerësoi këngëtaren me simblin e Tiranës.Veliaj po ashtu zbuloi se në fund të këtij vitit Shkurte Fejza do të mbajë koncert recital për 50 vjetorin e karrierës. Shkurte Fejza u shpreh e lumtur si dhe uroi që Shqipëria të triumfojë sot.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...