More

  Shqipëri- Çeki/ Shkurte Fejza do ta këndojë “Mora fjalë” sonte në “Air Albania”

  Këngëtarja e muzikës popullore Shkurte Fejza do të interpretojë këngën më të veçantë kushtuar Adem Jashari “Mora fjalë”, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë para ndeshjes Shqipëri- Çeki.

  Kjo këngë është rikthyer në hymnin e e tifozave kuq e zi , e pa dyshim se interpretimi live i ikonës së muizikës shqipe do të ngjallë emocione të fuqishme tifozët në stadium por edhe për gjithë shqiptarët.Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Velilaj e vlerësoi këngëtaren me simblin e Tiranës.Veliaj po ashtu zbuloi se në fund të këtij vitit Shkurte Fejza do të mbajë koncert recital për 50 vjetorin e karrierës. Shkurte Fejza u shpreh e lumtur si dhe uroi që Shqipëria të triumfojë sot.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads