More

  SHMQSH “Saraj” e para në garat e organizuara nga “Shoqata qytetare e pedagogëve të Artit figurtiv në Qytetin e Shkupit”

  Nga garrat e mbajtura për nderë të festës së“13 Nëntori”- ditës së Çlirimit të Qytetit të Shkupit, të organizuara nga “Shoqata qytetare e pedagogëve të Artit figurtiv në Qytetin e Shkupit”, Shkolla e mesme e Qytetit të Shkupit SARAJ, në konkurrencë me 15 shkolla tjera të Qytetit të Shkupit arriti që të merr vendin e parë me nxënësën Valdeta Rexhepi dhe vedin e dytë me nxënësën Belkisa Sali me mentorim të prof.Sermadije Berisha në lëndën e Artit figurativ./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...