More

  Shkolla e fshatit Kopanicë mbetet pa ngrohje, nxënësit lëshohen në shtëpi

  Banorët e fshatit Kopanicë të Komunës së sarajit përmes një shkrese të dërguar në redaksinë e TV Alsat, njoftojnë se shkolla e fshatit tanimë dy ditë ka ngelur pa lëndë djegëse për ngrohje dhe se nxënësit për shkak të ftohtit nuk mbajnë mësim dhe janë lëshuar në shtëpi. Ata alarmojnë organet kompetente, gjegjësisht Komunën e Sarajit dhe Ministrinë e Arsimit që të zgjidhin këtë çështje.

  “Shkurtimisht, vetëm dua t’ju informoj se në f. Kopanicë të Komunës se Sarajit , shkolla fillore Drita, sot dy ditë nuk ka lëndë djegëse për ngrohje, si pasojë nxënësit lëshohen në shtëpi se kanë të ftohtë. Mundësisht apelojmë që kryetari i Komunës së Sarajit ose Ministria e Arsimit të marrin masa”, thuhet në letrën e banorëve të Kopanicës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...