More

  Shkëndija në turin e dytë të Ligës së Evropës

  Mision i lehtë ka dal ëtë jetë Daçia për skuadrën e Shkëndijës,që me fitore të lartë në të dy ndeshjet 0:4 (3:0), e është kualifikuar në turin e dytë të garave të Ligës së Evropës.

  Ashtu sikurse edhe kishin paralajmëruar trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan Hasani se dëshirojnë të tregojnë lojë sikurse ajo një javë më parë që u luajt në Strumicë, edhe në ndeshjen e kthimit “kuqezinjtë” nuk kanë bërë gabime.

  Në ndeshjen e dytë “kuqezinjtë” nga Tetova fituan me rezultatin 4:0, kështu që me rezultat të përgjithshëm 7:0 eliminuan skuadrën moldave.

  Në ndeshjen e sotme në 45 minutat e parë të ballafaqimit gjithçka u qartësua kur Shkëndija udhëhoqi me rezultat 2:0. Në minutën e 32-të, Armend Alimi ndëshkoi vendasit për 0:1, kurse një minutë pa përfunduar pjesa e parë e lojës, Stenio Junior dyfishoi epërsinë 0:2.

  Shkëndijës iu lehtësua puna nga minuta e 37-të, kur Androniq u përjashtua nga loja shkaku i dy kartonëve të verdhë. Në pjesën e dytë, Shkëndija shënoi edhe dy herë, zëvendësuesi Arbin Zejnullai shtoi epërsinë në 3:0 në minutën e 81-të, kurse kapiteni Ferhan Hasani nga penalltia (89’), vulosi rezultatin përfundimtar 4:0. Shkëndija tani pret të mësojë dhe kundërshtarin e radhës, pasi të përfundojë ndeshja në mes ekipit të Helsnikut nga Finladnda dhe Konan nga Uelsi. /Portalb.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...