More

  SHKA “SHQIPONJA” fitues të Festivalit Kombëtar Folklorik “PLAKU” 2017

  SH.K.A. SHQIPONJA SARAJ nuk kanë të ndalur , pas realizimit të Festivalit Ndërkombëtar ” SHKUPI FOLK FEST” 2017 SHQIPONJAT filluan menjëher me aktivitetet kulturore duke aritur që të marin  çmimin më të madh të një Festivali.

  Me datë 26-05-2017 SHKA “SHQIPONJA” aritën që të jenë fitues të çmimit më të madh të Festivalit Kombëtar Folklorik “PLAKU 2017” i cili u mbajt në Komoran Republika e Kosovës.

  Ky Festival u organizua për nderë ditëlindjes së heroit kombëtar  XHELADIN GASHI KOMANDANT PLAKU.

  Në vazhdim ju sjellim foto nga Festivali i mbrëmshëm

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...