More

  SHKA “Duflla”-Rashçe do të organizojë manifestim “FESTA E MËRGIMTARËVE”

  Shoqëria Kulturore Artistike “Duflla”, Rashçe, për herë të parë do të organizoj një manifestim tradicional për pritjen e gurbetcarëve nga vendbanimi Rashçe si dhe në përgjithsi nga Dërvendi.

  Në këtë mannifestim që organizohet për herë të parë dhe që do të bëhet tradicional, SHKA “Duflla”, do të prezentoj një program kulturororo-artistik, ku antarët e kësaj shoqërie do të demonstrojn valle dhe kengë burimore të anës së Dërvendit.

  Manifestimi do të organizohet në fshatin Rashçe, ditën e diellë (6 gusht 2017) duke filluar nga ora 18 në mbrëmje.

  SHKA “Duflla”-Rashçe, tani më ka festuar një vjetorin e themelimit dhe ka marë pjes në disa festivale ndërkombtare, ku ka marë disa çmime.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...