More

  SHKA “Duflla”-Rashçe do të organizojë manifestim “FESTA E MËRGIMTARËVE”

  Shoqëria Kulturore Artistike “Duflla”, Rashçe, për herë të parë do të organizoj një manifestim tradicional për pritjen e gurbetcarëve nga vendbanimi Rashçe si dhe në përgjithsi nga Dërvendi.

  Në këtë mannifestim që organizohet për herë të parë dhe që do të bëhet tradicional, SHKA “Duflla”, do të prezentoj një program kulturororo-artistik, ku antarët e kësaj shoqërie do të demonstrojn valle dhe kengë burimore të anës së Dërvendit.

  Manifestimi do të organizohet në fshatin Rashçe, ditën e diellë (6 gusht 2017) duke filluar nga ora 18 në mbrëmje.

  SHKA “Duflla”-Rashçe, tani më ka festuar një vjetorin e themelimit dhe ka marë pjes në disa festivale ndërkombtare, ku ka marë disa çmime.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...