More

  SHËRBIMI KUJDESTAR I NP “HIGJIENA KOMUNALE” SONTE PASTRON SHKUPIN NGA DËBORA

  Me 40-të punëtorë nga shërbimi kujdestar, NP “Higjiena komunale” -Shkup, sonte kryen aktiviteteve për pastrimin borës nga bulevardet e Shkupit dhe rrugët kryesore të qytetit.
  Pastrohet edhe zona qendroe të qytetit – ringu i madh, sheshi, rruga Maqedonia si dhe rajonet përreth Spitalit të qytetit, Qeverisë dhe Parlamentit. Në mënyrë që të mundësohet lëvizje e sigurt e këmbësorëve vazhdimisht hidhet kripë në shtigjet e këmbësorëve dhe trotuaret e urëve Goce Dellçev, Liria, Nënë Terezë, Ura e Gurit dhe Urën e revolucionit.
  Nga mekanizimi përdoren multikultivatorë, traktorë me brusha të posaçme dhe me thika për borë, traktorë me plug dhe automjete për hedhjen e kripës. Varësisht nga moti dhe kushtet klimatike, aktivitetet do të vazhdojnë gjatë gjithë natës.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...