More

  Shaqiri: Pas Sellcës vazhdojmë me punimet në shkollat tjera, gjimnazi ‘Sami Frashëri’ Kumanovë do ketë super modern objekt

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës në emisionin Ora e Parë tha mes tjerash se pas Sellcë shumë shkolla pritet të vizitohen dhe fillojnë punimet. Ministri ekskluzivisht për Klan Maqedoni tregoi edhe për fillimin e punimeve në gjimnazin Sami Frashëri në Kumanovë.

  ”Në Sellcë kemi hedhur gurëthemelet, e dini se ka qenë një iniciativë shumë afatgjate e asaj zone dhe këto nuk vijnë se vjen fushata parazgjedhore por janë punime në kontuinitet, tani do vizitojmë edhe shkollën në Jabullçishtë të Poshtëm, dy shkolla në komunën e Dollnenit, tre shkolla në komunën e Dibrës, tre shkolla në komunën e Strugës dy shkolla në Kërçovë, një paralele në Manastir. Pra e shfrytëzoj mundësinë se ka filluar edhe gjimnazi Sami Frashëri në Kumanovë që do jetë super moderne” – tha Jeton Shaqiri. /tvklan.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...