More

  Shaqiri: Do të ketë rritje të bllok dotacioneve edhe gjatë vitit

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqir komentoi sot vërejtjet e komunës së Çairit dhe të Tetovës në lidhje me bllok dotacionet për këta dy komuna, përcjell TV21. Shaqiri siguron komunat se nuk do u mungojnë mjetet financiare.

  “E dimë që viti kalendarik është 12 muaj, gjatë vitit kalendarik komunat e dinë që bllok dotacionet rriten, pas rebalanceve të ndryshme buxhetore. I siguroj të dy komunat, shkollat, ashtu siç nuk u ka munguar asnjë gjë në vitin paraprak, nuk do t’u mungojë këtë vit”, tha Shaqiri.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...