More

  Rustemi: Rruga Kondovë- Radushë – Jegunovcë do të zgjerohet dhe rehabilitohet tërësisht

  Rruga rajonale nga Kondova e Komunës së Sarajit deri në Jegunovcë do të zgjerohet dhe njëkohësisht do të rehabilitohet tërësisht.

  Nga NP  Rrugë Shtetërore njoftojnë se kanë nënshkruar marrëveshje për projektimin e rrugës dhe më pas do të vijojn aktivitet ndërtimore.  Lidhur me këtë drejtori i NP Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi, realizoi takim me drejtuesit e Komunës së Sarajit.

  “ Rruga Shtetërore P2234, aksi Kondovë-Radushë-Jegunovcë lidh disa vendbanime që gravitojnë natyrshëm dhe ekonomikisht rreth Shkupit (Kondovë, Rashçe dhe Radushë) dhe janë me komunikacion intensiv lokal. Aksi ka një gjerësi të ndryshueshme që nuk përmbush standardet në vende të caktuara, për këto arsye, por edhe në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion, NP për rrugë shtetërore nënshkroi një Marrëveshje mbi përpilimin e dokumentacionit të projektit për zgjerimin dhe përmirësimin e sigurisë në komunikacion në rrugën shtetërore P2234, aksi Kondovë-Radushë-Jegunovcë dhe ndërtimin e një qarkoreje në Svillare.

  Në këtë drejtim, dhe për të njoftuar vetëqeverisjen lokale me planet e ardhshme, Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërorë Ejup Rustemi zhvilloi një takim për t’i njoftuar ata me Dokumentacionin e Projektit për zgjerimin dhe përmirësimin e sigurisë në komunikacion në aksin rrugor shtetëror P2234, Kondovë-Radushë-Jegunovcë dhe Dokumentacionin e Projektit për ndërtimin e një qarkoreje në Svillare në kuadër të aksit rrugor shtetëror P2234,  Kondovë-Radushë-Jegunovcë.

  Duke qenë se rruga ekzistuese shtetërore P2234 është në funksion për shumë vite, si pjesë e detyrës së projektit është edhe forcimi i konstruksionit ekzistues të korsive. Ndërtojmë për brezat e së ardhmes,” njoftojnë nga Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore.

  https://www.facebook.com/drzavnipatista/posts/834711765367207?ref=embed_post

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...