More

  RRUGA PËR NË MATKË E NGUSHTË, ME GROPA DHE ME BALTË

  Kanioni Matkë është një ndër vendet më të vizituar në Maqedoni. Por për të arritur atje duhet të kaloni këto pengesa. Rrugë të ngushta, të prishura me gropa e me baltë. Naim Aliu nga fshati Gllumovë i komunës së Saraijt shprehu shqetësimin edhe për një problem tjetër. Ai thotë se me vite kanalizimi i kësaj rruge ka dalë mbi tokë dhe askush nuk merr masa.

  “Kjo prej disa vjetësh është kështu që rrjedh uji, ne siç mund të shihni edhe ju jena duke e rregulluar vetë. Kemi thirr edhe mjeshtërit, mjeshtërit punojnë ne paguajmë privat. Ujin e paguajmë ujin e rregullojmë vetë ujësjellësit nuk vinë të rregullojnë. Në komunë nuk kemi çka të shkojmë atje nuk kemi asgjë ato vetëm mund të thonë mirëdita, ditën e mirë”, tha ai.

  Georgi Dubrovski një banorë dhe ish inxhinier i rrugëve thotë se rrugët në vendin tonë vetëm shtrohen por nuk mirëmbahen si duhet.

  “Unë jam një ish inxhinier për ndërtimin e rrugëve që kamë punuar në Komunën e Karposhit, juve ju intereson për rrugën në Gllumovë ku kjo rrugë duhet të mirëmbahet sikur gjithë rrugët tjera. Kjo rrugë siç mund të shihet nuk mirëmbahet rregullisht. Duhet të ndërtohet kanalizimi i rrugëve për arsye kur ka kanalizim ruhen rrugët më mirë”, tha Dubrovski.

  Për gjithë këto pyetje TV21 u adresua deri tek kryetari i komunës së Saraijt Bekim Murati por nga kjo komunë nuk morëm përgjigje se kur do të fillon ndërtimi i rrugës nga fshati Gllumovë deri në Matkë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...