More

  Rrokulliset me traktor, vdes një person në rrugën drejt fshatit Kopanicë

  Tre persona janë lënduar më rëndë në tre nga gjithsej 12 aksidente komunikacioni që ndodhën gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në katër prej tyre janë lënduar lehtë gjashtë persona ndërsa në katër të tjera  është shkaktuar dëm material, transmeton Zhurnal.

  Ka ndodhur edhe një aksident me përfundim tragjik ku ka pasur të vdekur. Aksidenti ka ndodhur në orën 11:30 në rrugën drejt fshatit Kopanicë, vend i quajtur Zheden në afërsi të vendit “Shkalla e Dytë”, me një traktor pa targa të regjistruara, drejtuar nga një banor i fshatit Kopanicë të Shkupit që ishte i shoqëruar edhe nga bashkëudhëtari nga Struga.

  Drejtuesi i traktorit ka humbur kontrollin mbi traktorin, ka dalë nga rruga dhe traktori është rrokullisur, transmeton Zhurnal.

  Dje policia ndërmori masa ndëshkuese për shkak të numrit më të madh të kundërvajtjeve tek gjashtë vozitës të cilët kanë drejtuar veturën nën ndikimin e alkoolit, tre vozitës kanë kaluar në dritë të kuqe të semaforit, 11 vozitës gjatë drejtimit të automjetit të tyre kanë përdorur telefonin celular, si dhe tek 13 vozitës të cilët kanë drejtuar automjetin pa patent shofer, përkatësisht të paregjistruar. Janë hasur edhe 32 automjete të parkuara në mënyrë të parregullt, transmeton Zhurnal.

  Me ndihmën e automjetit të specializuar janë mënjanuar 42 automjete.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...