More

  Rregullohet kanali atmosferik në Kondovë me vetëiniciativë nga banorët

  Rregullohet kanali atmosferik në Kondovë me vetëiniciativë nga banorët , njofton derveni.info

  Ky problem i ka tanguar me vite me rradhë banorët e Kondovës por autoritetet nuk kanë marur masa për zgjidhjen e këtij problemi. 

  Banorët e zonës ekskluzivisht për derveni.info treguan se si i kanë paralajmëruar autoritetet përketëse, gjegjësisht komunën e Sarajit reth problematikës së kanalit, kanë dërguar edhe kërkesë me shkrim deri tek komuna por kanë ngelur nëvesh të shurdhër.

  Kjo është arsyeja ku këta banorë të lagjës xhamia e re grrumbulluan mjetet finansiare dhe filluan rregullimin e kanalit. / derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...