More

  Ronaldo në gjyq të martën për mashtrim tatimor

  Cristiano Ronaldo pritet të kthehet në Madrid të martën për të marrë pjesë në një gjyq për evazion fiskal. Prokurorët spanjollë kanë kërkuar një dënim me 23 muaj burg dhe gjobë për yllin e futbollit.

  Ish lojtari i skuadrës së Ronaldos, Xabi Alonso gjithashtu do dalë në gjykatë të martën e ardhshme për një rast tjetër të mashtrimit tatimor.

  Sulmuesi portugez pritet të deklarohet fajtor, pasi ra dakord për një marrëveshje 18.8 milionë euro me autoritetet tatimore spanjolle verën e kaluar. Megjithatë futbollisti pritet që të mos futet në burg pasi ligji spanjoll thotë se një dënim nën dy vjet për një shkelje të parë mund të bëhet në provë.

  Zyra e prokurorit tha se është kërkuar një gjobë prej 5.7 milionë eurosh, që sipas tyre Ronaldo i ka paguar tashmë, si edhe interesin prej rreth 1 milionë euro.

  Gjoba, që pritet të konfirmohet të martën në një gjykatë në Madrid, është pjesë e totalit të rënë dakord në marrëveshjen e mëparshme.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads