More

  Ronaldo në gjyq të martën për mashtrim tatimor

  Cristiano Ronaldo pritet të kthehet në Madrid të martën për të marrë pjesë në një gjyq për evazion fiskal. Prokurorët spanjollë kanë kërkuar një dënim me 23 muaj burg dhe gjobë për yllin e futbollit.

  Ish lojtari i skuadrës së Ronaldos, Xabi Alonso gjithashtu do dalë në gjykatë të martën e ardhshme për një rast tjetër të mashtrimit tatimor.

  Sulmuesi portugez pritet të deklarohet fajtor, pasi ra dakord për një marrëveshje 18.8 milionë euro me autoritetet tatimore spanjolle verën e kaluar. Megjithatë futbollisti pritet që të mos futet në burg pasi ligji spanjoll thotë se një dënim nën dy vjet për një shkelje të parë mund të bëhet në provë.

  Zyra e prokurorit tha se është kërkuar një gjobë prej 5.7 milionë eurosh, që sipas tyre Ronaldo i ka paguar tashmë, si edhe interesin prej rreth 1 milionë euro.

  Gjoba, që pritet të konfirmohet të martën në një gjykatë në Madrid, është pjesë e totalit të rënë dakord në marrëveshjen e mëparshme.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...