More

  Rinia e Gllumovës me aksion të madh

  Nën organizim e grupit Rinia e Gllumovës, do të meret aksion i madh humanitar në të gjithë shkollat e Komunës së Sarajit.
  Ditët në vijim do të shpërndahen çizme dhe patika për gjithë ato nxënës jetima dhe ata në nevojë.
  ”Falenderojmë të gjithë Drejtorët e Shkollave Fillore, të cilët gjetën kohë dhe vullnet që të na përkrahin në këtë aksion të madh humanitar.
  Faleminderim të veçant gjithashtu deri tek të gjithë ata donatorë që na perkrahin që të jemi pjesë e këtij humaniteti”  shkruan në faqen e tyre zyrtare në facebook Rinia e Gllumovës./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads