More

  Rinia e Gllumovës mbjell lule në asfalt

  Sot me iniciativë të Rinisë së Gllumovës u bë pastrimi i rrugëve në këtë vendbanim, për hirë të Festës së Fitër Bajramit.
  Iniciativa të tilla të Rinisë së Gllumovës ka pasur vazhdimisht gjatë këtij muaji të Shenjtë të Ramazanit.
  E veçanta e ditës së sotme ishtë se ata në mënyrë simbolike mbjellën lule në vende të pa asfaltuara në këtë vendbanim , duke iu drejtuar në mënyrë direkte komunës së Sarajit se këto gropa duhet të riparohen dhe kjo rrugë duhet ti ngjasoj një rruge të mirëfillt , sepse po kjo rrugë të shpie deri te qendra më atraktive në gjithë Maqedoninë ajo e Matkës.
  Rinia e Gllumovës dha shembullin më të mirë gjatë këtij muaji të Ramazanit , se si duhet të punojnë të gjithë për vendbanim të pastërt , humaninitet dhe mirëqenje.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...