More

  Reali mbret i Europës

  – Real Madridi e ka konfirmuar forcën e tij, duke u treguar superfuqi evropiane. ‘Los Blancos’ e mposhtën Manchester Unitedin në Superkupën e Evropës, e cila u zhvillua në Shkup.

  Kampioni evropian ishte më i mirë dhe fitoi me meritë, edhe pse në pjesën më të madhe të lojës luajti pa yllin Cristiano Ronaldo.

  Golat e Casemiros dhe Iscos ia siguruan skuadrës spanjolle trofeun e radhës evropian, duke e konfirmuar atë si ekipin më të trofeshëm në botë.

  Madrilenët e qëlluan dy herë tërthorësen, me Casemiron dhe Balen. Ata e shkruan prapë historinë me trajneirn Zinedine Zidane duke e fituar dy herë radhazi Superkupën e Evropës.

  Nga ana tjetër, goli i Lukakut ishte i pamjaftueshëm për ekipin e Jose Mourinhos, që muaj më parë e kishte fituar Europa Leaguen.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...