More

  Real Madrid pushton Europën

  Real Madrid është shpallur këtë mbremje për të 12-tën herën fitues i Champions League duke mposhtur në finale  italianët e Juventuesit me rezultatin e përgjithshëm 3-1. Në pjesën e parë në minutën e 24 shënoi për Real Madridin i zakonshmi Cristiano Ronaldo. 3 minuta më pas barazoi për Juventusin me një supergol Mandzukic. Pjesa e parë përfundoi me shifrat e barabarta 1-1. Me fillimin e pjesës së dytë në minutës e 20 Real shënon me anë të Kasemiros dhe për të shuar përfundimisht ëndrrat e Juventus ka shënuar sërish Ronaldo ndërsa ka vulosur rezultatin në shifrat 4-1 Ansenio. Kjo e sotmja është finalja e pestë radhazi që Juventus humbet respektivisht që nga viti 1996 kur fitoi edhe kupën e dytë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...