More

  Rasti “Talir” në duart e gjykatësit Osman Shabani

  Gjykatësi Osman Shabani do ta gjykojë rastin “Talir”, i cili ka të bëjë me financimin e paligjshëm të VMRO-DPMNE-së. Të akuzuar në rastin e Prokurorisë Speciale janë i arratisuri Nikolla Gruevski, Mile Janakeski, Kiril Bozhinovski, Ilija Dimovski, Leko Ristoski si dhe partia. Më parë me një marrëveshje me PSP-në, fajin e pranoi Elizabeta Çingarovska, e cila mori një dënim dyvjeçar me kusht. Sipas Prokurorisë Speciale, të pandehurit mblodhën para për arkën e partisë në mënyrë të paligjshme.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...