More

  Qent endacak problem në Radushë

  Qentë endacak problem në vendbanimin Radushë.Për këtë problematikë në këtë vendbanim ka reaguar edhe Bashkësia Lokale Radushë:

  Kujdes??

  Të nderuar prind ju lutemi që fëmijët mos i leni vetë të shkojnë në shkollë pasiqë numri i qenëve endacak ka dalë jashtë kontrolle.

  Shoqëroni fëmijët tuaj deri te shkolla dhe merni ato në mbrëmje nga shkolla që mos të na ndodh ndonjë kafshim nga qent endacak.

  Poashtu lusim bashkëfshatarët që të ndihmojnë në largimin e qenve nga fshati, numri shtohet për çdo ditë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...