More

  Qendra e re Klinike në afërsi të Sarajit

  Qendra e re Klinike me vendimin e fundit të Qeverisë do të ndërtohet në kufi mes komunës se Gjorçe Petrovit dhe Sarajit, në lokacionin Vele Pole rrespektivisht në afërsi prej 2 km prej f.Kondovë.

  Themelet e këtij projekti kapital do të vendosen deri në fund të vitit. Ndërtimi i Qendrës do të kushtojë rreth 500 milion euro ndërsa përfundimi i punimeve parashikohet të përmbyllet nga 4 deri në 5 vjet.

  Kjo pritet të sjellë dobi të madhe për banorët e komunës së Sarajit si në aspektin ekonomik, social por ajo që është më e rëndesishme banorët do ta kenë shum afër qendrën klinike.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...