More

  Program për përmbylljen e gjusëmvjetorit nga nxënësit e “Faik Konica” Radushë

  Sot u organizua program për fundin e gjysmëvjetorit të parë të vitit shkollor 2018/2019 nga nxënësit e shkollës fillore “Faik Konica” Radushë , njofton derveni.info.

  Sot shkolla ”Faik Konica” Radushë prezentoi punën e saj për gjysmëvjetorin e parë të vitit shkollor 2018/2019 me program muzikor klasik, ekspozitë pikturash dhe përzgjedhje të pikturave më të mira në 3 vendet e para.
  Me votim të nxënësve:
  1. Mirnesa Sali me 52 pikë
  2.Anisa Sali me 37 pikë
  3.Hinda dhe Elvin Selimi me 35 pikë

  Poashtu u bë edhe prezentimi i revistës shkollore, për herë të parë në shkollën e Radushës./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...