More

  Prej sot mbyllet rruga lokale deri në Bllacë, qasja është siguruar përmes rrugës së përkohshme

  Prej sot do të mbyllet për komunikacion rruga lokale deri në fshatin Bllacë para vendkalimit kufitar. Qasja deri në Bllacë do të sigurohet përmes rrugës së përkohshme para vendkalimit kufitar për të cilën është vendosur sinjalizim i komunikacionit.

  Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë informojnë se vendoset regjim i komunikacionit në këtë drejtim rrugor për shkak të punëve ndërtimore të autostradës A4, aksi VK “Bllacë” – Shkup (unaza “Stenkovec”) nënndarja 1.

  Mbetet regjimi i përkohshëm i qarkullimit i vendosur më parë, sipas të cilit dy kilometra para pikës kufitare qarkullimi zhvillohet sipas regjimit të komunikacionit dykahësh (me dy rrethrrotullime të reja) dhe vendoset sinjalistika përkatëse e komunikacionit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...