More

  Plagoset një person në Saraj

  Një person është plagosur në të dy këmbët, gjatë që një incidenti që ka ndodhur të dielën në Saraj të Shkupit. Rasti ka ndodhur rreth orës 20 e 20 minuta para një këmbimore në Qendrën Tregtare “Saraj”. Tre persona kanë plaçkitur pronarin e këmbimores, prej të cilëve njëri ka qenë i armatosur me revole, kurse tjetri me pushkë automatike, shkruan Gazeta Lajm.

  Pronari i këmbimores është qëlluar me armë zjarri dhe me këtë rast është plagosur në të dy këmbët. Ai është transferuar me një veturë në Qendrën e Emergjencës në Shkup, ku i është ofruar ndihmë mjekësore. Policia e Shkupit njofton se po ndërmerr masa për ndriçim të plotë të rastit edhe pse incidentet dhe plaçkitjet që ndodhin në pjesën shqiptare rrallë herë ndriçohen.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads