More

  Plagoset një person në Saraj

  Një person është plagosur në të dy këmbët, gjatë që një incidenti që ka ndodhur të dielën në Saraj të Shkupit. Rasti ka ndodhur rreth orës 20 e 20 minuta para një këmbimore në Qendrën Tregtare “Saraj”. Tre persona kanë plaçkitur pronarin e këmbimores, prej të cilëve njëri ka qenë i armatosur me revole, kurse tjetri me pushkë automatike, shkruan Gazeta Lajm.

  Pronari i këmbimores është qëlluar me armë zjarri dhe me këtë rast është plagosur në të dy këmbët. Ai është transferuar me një veturë në Qendrën e Emergjencës në Shkup, ku i është ofruar ndihmë mjekësore. Policia e Shkupit njofton se po ndërmerr masa për ndriçim të plotë të rastit edhe pse incidentet dhe plaçkitjet që ndodhin në pjesën shqiptare rrallë herë ndriçohen.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...