More

  Personi që ka hedhur mbeturinat nuk ka kontratë dhe nuk është parapagues i NKP “Saraj”

  Nga, NKP “Saraj”, thonë se personi që ka hedhur mbeturinat para ndërtesës së Komunës së Saraji, nuk është pagues I mbeturinave në NPK “Saraj”.

  Emri I tij, është kontrolluar në sistemin e pagimit, por rezulton, se I njeti nuk është parapagues.

  JU, të dashur qytetarë të Komunës së Sarajit, vlerësoni veprimet e tilla, jo të hijshme. Së shpejti për të njëjtin do të ngitet procedurë paraprake, nga NKP “Saraj”, Komuna e Sarajit dhe organet tjera kompetente.

  NKP “Saraj”, kërkon ndjesë tek ata qytetarë që janë pagues të rregullt dhe ndonjëherë për shkak të defekteve të makinerive, vonohet grumbullimi I mbeturinave, por gjithsesi se përsëri meren.

  Niveli I pagesave është tepër I ulët, por në NKP “Saraj”, është në fazën e fundit për qytetarët që nuk paguajnë ti paraqes në Përmbarues.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...