More

  Përplasje te Lëvizja Besa

  Lëvizja Besa pritet që sot të mos votojë Qeverinë e Zoran Zaev-it të përbërë nga partitë LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët.

  Nga Lëvizja Besa pritet që organet partiake të vendosin se a do të japin votën në Kuvend. Por nga ana tjetër, burime partiake theksuan se pritet që gjysma e deputetëve t’i japë mbështetje simbolike me dy vota, për t’i dhënë afat 100 ditësh Qeverisë, shkruan TetovaSot.

  Me mosvotimin e qeverisë së Zavit, Besa detyrimisht i bashkohet VMRO-së në opozitë ku siç përflitet do të ketë edhe përplasje të mëdha në partin e Bilall Kasamit.

  Disa anëtarë të kryesisë së Lëvizjes Besa kanë qenë pro qeverisë së Zaevit për të fundour përfundimisht regjimin e Nikolla Gruevskit, por disa kanë qenë kundër qeverisë e duke iu bashkuar VMRO-së.

  Një përplasje e vogël e cila pritet të thellohet në Lëvizjen Besa e ka nisur anëtari i Kryesisë, Kastriot Rexhepi duke dyshuar se ka një spiun në këtë Lëvizje e që nxjerr sekrete në media.

  Rexhepi madje ka kërkuar edhe përgjegjësi për spiunin brenda që ka nxjerrë informatat në një medium të afërt me Besën.

  “Mbas informatës të ditëve të shkuara se nuk do ta publikojë dokumentin është për tu habitur si një medium e ka siguruar të njëjtin!?

  Çdo herë kam qenë për transparencë. Ose jemi ose nuk jemi?

  Personat që nxjerin informata jashtë duhet dhënë përgjegjësi” ka shkruar Rexhepi

  Nga Besa ende nuk ka asnjë njoftim zyrtarë për këtë përplasje.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...