More

  Përplasje te Lëvizja Besa

  Lëvizja Besa pritet që sot të mos votojë Qeverinë e Zoran Zaev-it të përbërë nga partitë LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët.

  Nga Lëvizja Besa pritet që organet partiake të vendosin se a do të japin votën në Kuvend. Por nga ana tjetër, burime partiake theksuan se pritet që gjysma e deputetëve t’i japë mbështetje simbolike me dy vota, për t’i dhënë afat 100 ditësh Qeverisë, shkruan TetovaSot.

  Me mosvotimin e qeverisë së Zavit, Besa detyrimisht i bashkohet VMRO-së në opozitë ku siç përflitet do të ketë edhe përplasje të mëdha në partin e Bilall Kasamit.

  Disa anëtarë të kryesisë së Lëvizjes Besa kanë qenë pro qeverisë së Zaevit për të fundour përfundimisht regjimin e Nikolla Gruevskit, por disa kanë qenë kundër qeverisë e duke iu bashkuar VMRO-së.

  Një përplasje e vogël e cila pritet të thellohet në Lëvizjen Besa e ka nisur anëtari i Kryesisë, Kastriot Rexhepi duke dyshuar se ka një spiun në këtë Lëvizje e që nxjerr sekrete në media.

  Rexhepi madje ka kërkuar edhe përgjegjësi për spiunin brenda që ka nxjerrë informatat në një medium të afërt me Besën.

  “Mbas informatës të ditëve të shkuara se nuk do ta publikojë dokumentin është për tu habitur si një medium e ka siguruar të njëjtin!?

  Çdo herë kam qenë për transparencë. Ose jemi ose nuk jemi?

  Personat që nxjerin informata jashtë duhet dhënë përgjegjësi” ka shkruar Rexhepi

  Nga Besa ende nuk ka asnjë njoftim zyrtarë për këtë përplasje.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads