More

  Performancë për mos tu humbur/ Ansambli shtetërorë i këngëve dhe valleve shqipe sonte në Kumanovë

  Në kuadër të “Ballkan Fest”, Ansambli shtetërorë i këngëve dhe valleve shqipe Sonte do te performoje ne qytetin e Kumanoves

  Sipas asajë që kanë informuar nga ansambli, koncerti do të mbahet në ora 18:00 në pallatin e Kulturës në Kumanovë.

  Ndryshe, “Ballkan Fest” është kthyer në organizim tradicional në Kumanovë, e njëjta është organizuar edhe vitin e kaluar në të cilin kanë marrë pjesë ansamble nga vendi po edhe rajoni e bota.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads