More

  PENSIONISTËT E SARAJIT TË ORGANIZUAR, MOSHA NUK I NDALON PËR ARGËTIM

  Po vendoset një lajmërim në fshatin Kondovë.

  Ky është Iljaz Haxhiu i cili lajmëron të gjithë pensionistet të aplikojnë për ekskursionin e radhës që do të jetë në Bullgari.

  Të gjithë këtë organizim e bënë shoqata e pensionisteve “Komuna Saraj”, ndërsa aplikimi kushton 200 denar.

  “Për atë e vendosa këtë letër këtu, që ti lajmëroj të gjithë pensionistët se kush do. Autobusi do të jetë gati me 18 tetor, vazhdojmë shkojmë në Bullgari. Po janë të interesuar unë kur i pata në shëtitje në Kosovë kemi qenë tre autobusë,  dhe dy minibusa 162 vetë kemi qenë”, tha Iljaz Haxhiu, pensionist.

  Shoqata e pensionistëve komuna Saraj është themeluar në vitin 2007, ndërsa tani numëron afër 2 mijë anëtarë.

  “Anëtarësimi i një pensionisti është 30 denarë, nga ato 30 denarë një pjesë shkon edhe për lidhjen e shoqatave të pensionistëve të Maqedonisë si dhe për gazetën “Pensionistë Plus”. 30 denar është në muaj kur vjen pensioni ato para tërhiqen nga pensioni dhe i dedikohen shoqatave”, tha Mahir Duraku, kryetar i pensionistëve Saraj.

  Afati i aplikimit për të udhëtuar në Bullgari bashkë me këto pensionist është deri më 16 tetor. Sipas kryetarit të pensionistëve Komuna Saraj e gjitha kjo shoqatë nuk ka asnjë ndihmë nga shteti, por gjithçka bëhet me donacione. Përveç ekskursioneve kjo shoqatë çdo vjet organizon edhe lojëra olimpike në disa disiplina. Ndërsa për sportistë më të mirë ndahen edhe mirënjohje./TV21

  https://youtu.be/9xmSs5mdQnc

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...