More

  Osmani: Sot mund të ishte ditë feste edhe për ne!

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani ka uruar Ukrainën dhe Moldavinë për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian.

  “Urime Ukrainës dhe Moldavisë për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian.
  Sot mund të ishte një ditë festimi dhe hapje kapitujsh në vendin tonë, por forcat e errëta antievropiane po mbajnë peng 2 milionë qytetarë.
  Edhe pak”, ka shkruar Osmani në profilin e tij në Facebook.

  Liderët e vendeve anëtare të BE-së kanë vendosur të hapin negociatat e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...