More

  Oferta e çmendur: 180 milionë Euro për Ronaldon

  Futbolli është sporti më i populluar në botë dhe vitet e fundit ka arritur kulmin pasi klubet e mëdha po shpenzojnë shuma ‘faraonike’ për të transferuar lojtarët.

  Së fundmi është e përditshmja portugeze “A Bola” e cila ka paralajmëruar një ofertë të çmendur në drejtim të Real Madridit për të lënë të lirë Cristiano Ronaldon.

  180 milionë Euro ofertë e padëgjuar më para që paralajmërohet se do të vijë nga Franca, Anglia dhe Kina.

  Franca- Janë dy klube të interesuara mjaftueshëm për të marrë shërbimet e Ronaldos, PSG dhe Monaco janë një fuqi e padiskutueshme ekonomike. Pas largimit të Ibrahimovicit, PSG po vuan për një sulmues dhe është e gatshme të shpenzojë plot 180 milionë euro për të transferuar fituesin e “Topit të Artë”. Gjithashtu Monaco ka para mjaftueshëm sidomos po shiti Kylian Mbappé për të cilin nuk kursehen oferta mbi 100 milionë Euro, ndërsa nuk përjashtohet edhe ndonjë shkëmbim i mundshëm mes Ronaldos dhe Mbappé.

  Anglia- Ofertat dhe interesim i madh vjen nga Manchester United, skuadra që dashurohet nga Ronaldo. Refuzimi i Griezmann ka detyruar “Djajtë e Kuq” që të kthejnë kokën drejt 32-vjeçarit që dy vitet e fundit ka arritur kulmin në karrierën e tij.

  E fundit por jo më pak e rëndësishme janë ofertat nga Kina ku skuadrat janë kthyer në një industri investimesh.

  Tashmë duhet të presim nëse ky shkrim i gazetës portugeze është vetëm spekulim mediatik apo pas saj fshihen këto oferta që do tronditin Europën.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...