More

  Nxënësit e SHMQSH “SARAJ” drejtimi teknik i ekonomisë vizituan ndërmarjen prodhuese UKA KOMERC

  Sot nxënësit e SHMQSH “SARAJ” të drejtimit teknik i ekonomisë në kuadër të pjesës praktike, bashkë me profesorët e lëndëve ekonomike, Agron Ajdini dhe Burhan Muharemi patën mundësinë që të vizitojnë ndërmarrjen prodhuese UKA KOMERC. Nga kjo vizitë nxënësit u ndanë shumë të kënaqur pasi që nga afër u njoftuan me procesin e prodhimit të produkteve që ofron kjo ndërmarrje e suksesshme si dhe me standardet ndërkombëtare të cilësisë dhe sigurisë së ushqimit (ISO 9001,HACCP, HALAL). Nga vizita të tilla nënkuptohet se nxënësit e SHMQSH “SARAJ” do të jenë më afër tregut të punës./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...