More

  Nxënësit e SHMQSH “SARAJ” drejtimi teknik i ekonomisë vizituan ndërmarjen prodhuese UKA KOMERC

  Sot nxënësit e SHMQSH “SARAJ” të drejtimit teknik i ekonomisë në kuadër të pjesës praktike, bashkë me profesorët e lëndëve ekonomike, Agron Ajdini dhe Burhan Muharemi patën mundësinë që të vizitojnë ndërmarrjen prodhuese UKA KOMERC. Nga kjo vizitë nxënësit u ndanë shumë të kënaqur pasi që nga afër u njoftuan me procesin e prodhimit të produkteve që ofron kjo ndërmarrje e suksesshme si dhe me standardet ndërkombëtare të cilësisë dhe sigurisë së ushqimit (ISO 9001,HACCP, HALAL). Nga vizita të tilla nënkuptohet se nxënësit e SHMQSH “SARAJ” do të jenë më afër tregut të punës./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...