More

  Nxënësit e SH.M.Q.SH “Saraj” pjesmarës në projektin “Parko me ndërgjegje”

  Në kuadër të projektit ”Parko me ndërgjegje” i mbështetur nga Qyteti i Shkupit, bashkëpuntorët profesional nga Qyteti i Shkupit të sektorit të NP “Parkingjet”, para nxënësve të Sh.M.Q.Sh “Saraj” -Shkup, sqaruan projektin parko me ndërgjegje si rezultat i kaosit në trafikun rrugor dhe parkimit të palejuar.

  Në projekt u sqarua se çdo pjesëmarrës në trafik është i detyruar t’ i njohë rregullat dhe normat e trafikut dhe t’i respektojë dhe aplikojë ato që mos ta rrezikojë sigurinë e pjesëmarrësve tjerë në trafik./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...