More

  Ngritet padi ndaj tetovarit, ka ndërtuar objekt pa leje ne një parcelë që nuk ishte e tij

  SPB Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër G.M.(42) nga Tetova, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për kryerjen e veprave penale “uzurpim i patundshmërisë” dhe “ndërtim pa leje”.

  300x250

  I padituri në cilësinë e investitorit gjatë vitit 2014 ka ndërtuar objekt pa posedim të dokumentacionit përkatës në parcelat kadastrale në atarin e fshatit Pirok që janë në pronësi shtetërore dhe të drejtën e shfrytëzimit e ka pasur një person juridik nga Tetova prej datës 26.10.1999 për një periudhë 30 vjeçare, i padituri ka ndërtuar objekt pa posedim të dokumentacionit përkatës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...