More

  Nga mesnata çmime më të larta të derivateve të naftës

  Derivatet e naftës prej sonte në mesnatë rriten prej gjysmë deri në një denarë e gjysmë, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

  Sipas vendimit të Komisionit Rregullator, çmimi i Eurosuper BS-98 rritet për 0,50 denarë për një litër dhe çmimi i ri i tij do të jetë 63,50 denarë për një litër.

  Për një denar më shtrenjtë do të shitet Eurosuper BS-95 dhe Vaji ekstra i lehtë. Kështu, çmimi me pakicë i Eurosuper BS-95 do të jetë 62 den/lit ndërsa i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri 48,50 den/lit.

  Dizeli rritet për 1,50 den/lit në raport me çmimin e përcaktuar para dy javësh që do të thotë se nga mesnata çmimi i ri i dizelit do të jetë 60 den/lit.

  Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS rritet për 1,599 den/kg dhe do të jetë 31,121 den/kg.

  Rritja e çmimeve të derivateve të naftës i referohet çmimit të rritur të naftës së papërpunuar në tregjet botërore dhe kursit më të lartë të denarit në raport me dollarin gjatë periudhës së kaluar 14-ditëshe.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...