More

  Nesër vëndohet gurthemeli i xhamisë në Kodrën e Diellit

  Një lajm i mirë për të gjithë besimtarët musliman të rajonit të Tetovës dhe më gjërë.
  Të dielën 18.06.2017 ora 18:00 do të zhvillohet ceremonia e vendosjes së gurthemelit në në Kodrën e Diellit. Me këtë rast pritet të zhvillohet një manifestim ku do të marën pjesë përfaqësues fetar dhe publik nga Tetova dhe e tërë Maqedonia.
  Nga Myftinia e Tetovës apelojn për një pjesëmarje sa më masovike në ceremonin e vendosjes së gurthemelit të Xhamisë që ka qenë ëndër e të gjithë besimtarëve musliman në Tetovë dhe rrethinë.
  Gjithashtu për mysafirët pritet të shtrohet iftar.
  /tetova1/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...