More

  Nesër vëndohet gurthemeli i xhamisë në Kodrën e Diellit

  Një lajm i mirë për të gjithë besimtarët musliman të rajonit të Tetovës dhe më gjërë.
  Të dielën 18.06.2017 ora 18:00 do të zhvillohet ceremonia e vendosjes së gurthemelit në në Kodrën e Diellit. Me këtë rast pritet të zhvillohet një manifestim ku do të marën pjesë përfaqësues fetar dhe publik nga Tetova dhe e tërë Maqedonia.
  Nga Myftinia e Tetovës apelojn për një pjesëmarje sa më masovike në ceremonin e vendosjes së gurthemelit të Xhamisë që ka qenë ëndër e të gjithë besimtarëve musliman në Tetovë dhe rrethinë.
  Gjithashtu për mysafirët pritet të shtrohet iftar.
  /tetova1/

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...